rekonstrukce otevřených krbů bez stavebních úprav

Základní informace

Princip:

Princip zásuvné krbové vložkyZásuvná krbová vložka (dvířka do krbu s topeništěm) má unikátní dvouplášťový systém ohřevu vzduchu. Pod topeništěm a také po celé délce zadní stěny zásuvné krbové vložky se totiž nachází dvouplášťový tubus, který je uvnitř osázen žebry pro zvětšení teplosměnné plochy. Právě tudy proudí a ohřívá se vzduch, které je nasáván mřížkou pod krbovými dvířky a následně je vydechován zpět do prostoru mřížkou nad krbovými dveřmi. Instalací zásuvné krbové vložky do stávajícího otevřeného topeniště docílíme zvýšení účinnost předávání tepla do vytápěného prostoru a omezíme unik spalin do místnosti, kde se krb nachází! A to vše bez stavební úpravy stávajícího krbu!

Výkon:

Výkon zásuvné krbové vložky je předně ovlivněn konstrukcí a parametry stávajícího klasického otevřeného krbu, do něhož je výrobek zhotoven na míru. Není tedy možné přesně určit výkon zásuvné krbové vložky!

Materiály:

Materiály zásuvné krbové vložkyPlášť zásuvné krbové vložky je vyroben ze silných ocelových plechů a trubek o síle 3 – 5,5 mm. Rám dvířek je vyroben z plechu o síle 3 mm, do něj je usazeno žárové sklo o síle 4 mm, které je dotěsněno plochými šňůrami. Stejně tak jsou dvířka vybavena grafitovou těsnící šňůrou pro dotěsnění k tělu vložky. Klička dvířek je z pochromované oceli. Vnitřní topeniště je opatřeno litinovým roštem a je vyloženo šamotovými deskami o síle 30 mm, pod litinovým roštem se nachází popelník. Ocelové části krbové zásuvné vložky jsou opatřeny žárovým nástřikem v barvě antracit.

Cena:

Konečná cena je vždy závislá na velikosti a tvaru konkrétního otevřeného krbu! Větší rozměry, oblouk nade dveřmi, boční prosklení a další úpravy jsou vždy za příplatek! Z tohoto důvodu je nutno vypracovat cenovou nabídku z konkrétního zaměření stávajícího otevřeného krbu! Viz kontakty!

Zaměření a instalace:

Zásuvná krbová vložka je určena k montáži do stávajícího topeniště otevřeného krbu. Každý kus je originál, který je vyroben dle přesně zaměřených rozměrů stávajícího topeniště. Každá zásuvná krbová vložka obsahuje patentovanou sadu připojovacích lišt, která zajistí těsnost usazení do stávajícího topeniště. Je možno vyrobit vložku s bočním sklem. Správné zaměření a následnou instalaci doporučujeme provést odbornou firmou. Před objednáním zásuvné krbové vložky důrazně doporučujeme zkontrolovat stav komínového tělesa autorizovanou kominickou firmou!

Obsluha:

Regulace primárního spalovacího vzduchu se provádí buď povytažením popelníkových dvířek, nebo šoupátkem umístěným v přední spodní části krbové vložky (pouze malé zásuvné krbové vložky). Sekundární spalovací vzduch tzv. oplach skla je přiveden do topeniště mezerou mezi sklem a rámem dvířek v přední vrchní části dvířek a není regulovatelný. Tím je docíleno zlepšení průběhu spalovacího procesu a zmenšení znečišťování skla sazemi. Přístup k popelníku je možný buď z přední spodní části krbové zásuvné vložky, nebo přímo z topeniště po vyjmutí roštu (pouze malé zásuvné krbové vložky).

Záruka a reklamace:

Standardní záruční doba na výrobek je 2 roky. Samotný provoz a výkon zásuvné krbové vložky je ovlivněn hlavně konstrukcí a parametry stávajícího klasického krbu, takže případné nedostatky vyplývající ze špatně provedené práce jeho stavitele, nebo malého komínového tahu nenese výrobce ani dodavatel zásuvné vložky jakoukoliv odpovědnost. Jelikož je výrobek zhotoven na základě rozměrů stávajícího otevřeného krbu a není možné tak určit výkon zásuvné krbové vložky, nelze nedostatečnost výkonu reklamovat!

Objednat zásuvnou krbovou vložku

Kontaktujte nás

Napište nám    ZKV na Facebooku

Telefon 739 033 221

Působíme
  • v Královéhradeckém
  • v Pardubickém
  • v Libereckém kraji
  • v ostatních pouze po dohodě
Výhody ZKV
  • Zvyšuje účinnost předávání tepla do vytápěného prostoru
  • Omezuje unik spalin (kouře) do vytápěného prostoru
  • Instalace bez stavebních úprav 
  • Nízká pořizovací cena
Nevýhody ZKV
  • Nelze přesně stanovit výkon